استفاده از بریدگی بالای نمایشگر مک بوک برای ارسال فایل از طریق ایردراپ

سرفصل های محتوا

یک توسعه دهنده با هدف کاربردی کردن استفاده از بریدگی بالای نمایشگر مک بوک برای ارسال فایل از طریق ایردراپ فایل ها بهره برده است.

پیش از این بریدگی بالای نمایشگر آیفون و یا مک بوک باعث ایجاد بحث های زیادی میان افراد شده بود. آخرین مدل های لپ تاپ نیز از این ویژگی برخوردار است. در این بین یک توسعه دهنده به نام ایان کین از این بریدگی به نحو کاربردی استفاده کرده است. وی تلاش کرد تا برای ارسال آسان تر فایل ها با کمک AirDrop از آن استفاده کند.

زمانی که کاربر مک بوک در حال کشیدن فایل های سازگار با ایردراپ است این برنامه باعث ایجاد اعلان در این قسمت خواهد شد. در این ایده فایل ها به سمت بریدگی کشیده شده و در آنجا رها می شوند.

سپس پنجره اشتراک‌گذاری سنتی ایردراپ باز شده و دستگاه های قابل دریافت مشاهده می شوند. بدین ترتیب یک میانبر ساده نسبت به رویکرد رسمی اپل ایجاد خواهد شد. این روش شامل باز کردن فایل، رساندن آن به مکان اشتراک گذاری، کلیک روی فایل و رفتن به بخش اختصاصی ایردراپ خواهد بود.

هنوز اپلیکیشن جدید این توسعه دهنده به طور کامل در دسترس قرار نگرفته است. اما وی اعلام کرد احتمالاً نسخه اولیه آن را برای تست در بخش TestFlight قرار میدهد.