جهش قیمت بیت‌کوین تا ۴۶ هزار دلار

سرفصل های محتوا

قیمت بیت‌کوین، مهم‌ترین رمزارز جهان، در معاملات دوشنبه به دنبال تداوم مباحثات سناتورهای آمریکایی در مورد جزئیات مربوط به رمزارزها در لایحه بودجه زیرساختی آمریکا، جهش کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت بیت‌کوین، مهم‌ترین رمزارز جهان، در معاملات دوشنبه به دنبال تداوم مباحثات، سناتورهای آمریکایی در مورد جزئیات مربوط به رمزارزها در لایحه بودجه زیرساختی آمریکا، جهش کرد و از ۴۶ هزار دلار فراتر رفت.

قیمت بیت‌کوین برای ساعاتی به ۴۶,۰۵۰.۶۱ دلار رسید که این بالاترین قیمت آن از ۱۶ می تا کنون است که در آن به قیمت ۴۹,۷۷۰.۳۳ دلار بود. قیمت بیت‌کوین در زمان این گزارش (۱۹:۱۲ به وقت تهران) به ۴۵,۷۹۰ دلار رسیده بود که همچنان ۴.۹۲ درصد از قیمت دیروز بالاتر است.

مجلس سنای آمریکا، رأی گیری در مورد لایحه چند تریلیون دلاری بودجه زیرساختی این کشور را تا روز سه‌شنبه به تعویق انداخت تا جزئیات مربوط به اخذ مالیات از رمزارزها که در این لایحه دیده شده، بیشتر مورد بحث قرار بگیرد.

گزارشات حاکی از آن است که در روزهای اخیر، جامعه بیت‌کوین بیش از ۳۵ هزار تماس با سناتورهای آمریکا برقرار کرده‌اند تا در آخرین روزهای قبل از رأی گیری هر چه می‌توانند لابی‌گری کنند.

پس از گذشت سه ماه طاقت‌فرسا و نه‌چندان امیدوارکننده برای فعالان و معامله‌گران بازار رمز ارزها، قیمت بیت‌کوین با یک جهش بزرگ توانست خود را به بالای سطح ۴۶ هزار دلار رسانده و روند خرسی بازار را تغییر دهد. اما سه عامل بزرگ را می توان در این افزایش قیمت موثر دانست.
حمایت کاخ سفید از عدم اخذ مالیات از ماینرها
ادامه حمایت از بیت‌کوین بالای ۴۳ هزار دلاری
ادامه روند گاوی بازار