عرضه هدست واقعیت افزوده به شکل عینک هوشمند

سرفصل های محتوا

 این هدست واقعیت افزوده به شکل عینک هوشمند که اسمارت ویووئر نام دارد مجهز به پردازنده ایکس آر ۱ اسنپ دراگون بوده و دو نمایشگر ۰.۷۱ اینچی میکرو با دقت ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل در درون آن نصب شده است.

نرخ تازه سازی این نمایشگرها ۹۰ هرتز بوده و از قابلیت ردگیری سوژه‌ها، دست و غیره نیز برخوردارند. همچنین دو دوربین با دقت یک مگاپیکسل بر روی دو قاب عینک این هدست واقعیت افزوده نصب شده است.

هدست یادشده از دوربین ۸ مگاپیکسلی آر جی بی پشتیبانی می‌کند و امکان اجرای اپلیکیشن‌های گوشی‌ها و رایانه‌ها بر روی آن از طریق اتصال مستقیم وجود دارد. این هدست همچنین با استاندارد مخابراتی نسل پنجم سازگاری دارد و عینک هوشمند در صورت اتصال به گوشی‌های اندرویدی می‌تواند برنامه‌های مختلف را به صورت دوبعدی نیز اجرا کند.

از هدست تازه کوالکوم می‌توان برای برنامه‌ریزی دورکاری و نیز برگزاری نشست‌های مجازی نیز استفاده کرد. از جمله دیگر امکانات این هدست می‌توان به دو بلندگو، باتری ۲۲۰ میلی آمپری و ۳.۸ واتی، حسگرهای متعدد و غیره اشاره کرد.

کوالکام به تازگی از ارائه نسل دوم این فناوری خبر داده است و گفته که پلتفرم جدید اسنپدراگون XR2 کاملا بی سیم است. نمایشگر هوشمند AR بی‌سیم، نیاز به کابل برای اتصال عینک‌های هوشمند AR به یک گوشی هوشمند سازگار، رایانه شخصی ویندوزی و یا دستگاه پردازشگر را از بین می‌برد و این بزرگترین ارتقاء Snapdragon XR1 است.