احتمال عرضه عینک واقعیت افزوده و نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی اپل در 2024

سرفصل های محتوا

این روزها به هر گوشه‌ای که سر بزنید می‌بینید خبر یا شایعه‌ای در خصوص هدست واقعیت ترکیبی اپل در جریان است، محصولی مورد انتظاری که قرار است فناوری‌های واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) را در یک دستگاه واحد کنار هم بیاورد. با این حال طبق شنیده‌ها، ظاهرا این کمپانی در کنار این محصول مشغول کار روی یک عینک AR جدید نیز هست.

این ادعا توسط منبع دنیای فناوری به نام «جف پو» از موسسه تحقیقاتی هیاتونگ مطرح شده و وی عنوان کرده که عینک مذکور اواخر 2024 معرفی خواهد شد. پو در ادامه نیز بیان کرده که Luxshare به عنوان تامین‌کننده اصلی اپل برای تولید محصولاتی که بین سال‌های 2022 تا اواخر 2024 از راه می‌رسند، باقی خواهد ماند.

به عقیده پو، عینک AR ذکر شده نیز مثل سری 8 اپل واچ، آیفون 14 و هدست AR/VR مورد انتظار نیز در همین دوره زمانی معرفی خواهد شد.

از سوی دیگر انتظار می‌رود هدست واقعیت ترکیبی این شرکت طراحی کامل‌تری داشته باشد تا بتواند مستقل از سایر دستگاه‌های اپل، از سخت‌افزار قدرتمند خود جهت پردازش محتوای AR و VR در وضوح تصویر بالا استفاده کند.

اما نکته جالبی در این خصوص وجود دارد که اشاره به آن خالی از لطف نیست، اکنون تمامی شایعات و اخبار موجود حول نسل اول هدست واقعیت ترکیبی اپل هستند، با این حال پو در گفته‌های خود ادعا کرده که اپل از همین حالا در حال برنامه‌ریزی برای معرفی نسل دوم این محصول طی سال 2024 در کنار عینک AR جدید است.

دیدگاهتان را بنویسید