دوربین آیفون 14

سرفصل های محتوا

اپل چند ماه دیگر از نسل جدید آیفون‌ها رونمایی می‌کند و حالا تحلیلگر مطرح محصولات کوپرتینویی‌ها، «مینگ-چی کو» پیش‌بینی کرده که دوربین سلفی سری آیفون 14 از فناوری فوکوس خودکار بهره می‌برد و همچنین دریچه دیافراگم عریض‌تر f/1.9 خواهد داشت که پیشرفت قابل توجهی نسبت به دریچه دیافراگم f/2.2 سری آیفون 13 محسوب می‌شود.

هر چقدر دریچه دیافراگم عریض‌تر باشد، نور بیشتری به سنسور می‌رسد که نتیجه‌اش ثبت تصاویر روشن‌تر است. کو در توییت خود به این موضوع اشاره داشته، که این ارتقاها منجر به بهبود اثر عمق میدان در حالت پرتره برای تصاویر و ویدیوها می‌شود. علاوه بر این، فوکوس خودکار بهبود فوکوس در تماس‌های فیس‌تایم و زوم را در پی دارد.

بهبود دوربین اصلی و سلفی آیفون 14

طبق بسیاری از گزارش‌ها و البته گفته خود کو، اپل برای آیفون 14 پرو و پرو مکس از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی استفاده می‌کند، که امکان فیلمبرداری 8K را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بنابراین به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها امسال توجه ویژه‌ای به دوربین آیفون‌ها خواهند داشت تا کاربران بیشتری جذب این محصولات شوند.

اپل احتمالا برای مدل‌های پرو نسل بعدی آیفون‌ها به جای ناچ از برش بیضی شکل و یک حفره دایره‌ای استفاده می‌کند، که این موضوع مانع از افزودن فناوری فوکوس خودکار به دوربین سلفی نخواهد شد، چرا که در حال حاضر سری گلکسی S22 با همین سبک طراحی از فناوری فوکوس خودکار Dual Pixel بهره می‌برند.

انتظار می‌رود اواخر شهریور ماه اپل از نسل جدید آیفون‌ها در چهار مدل رونمایی کند، البته این چهار مدل با محصولات سال‌های گذشته متفاوت خواهد بود و دیگر نباید منتظر مدل مینی باشیم. این گوشی هوشمند مانند مدل پرو مکس نمایشگر 6.7 اینچی خواهد داشت.