مک اواس ونتورا احتمالا هفته آینده منتشر می‌شود

سرفصل های محتوا

بلومبرگ می‌گوید مک اواس ونتورا احتمالا در هفته آخر اکتبر به همراه iPadOS جدید منتشر می شود.

به گزارش بلومبرگ، اپل می‌خواهد مک اواس ونتورا را همراه با iPadOS 16 در هفته آینده منتشر کند. این نشریه می‌گوید اولین نسخه ونتورا از مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی پشتیبانی می‌کند که در آینده نزدیک معرفی خواهند شد.

مک‌بوک پروهای جدید احتمالا با تراشه M2 پرو و M2 مکس عرضه می‌شوند اما تغییرات کمی خواهند داشت. «مارک گرمن» از بلومبرگ انتظار دارد که مدل‌های جدید آیپد پرو با تراشه M2 ظرف چند روز آینده معرفی شوند، ولی مک‌بوک پروهای جدید احتمالا همراه آیپد پرو بعدی از راه نمی‌رسند.

این لپ‌تاپ‌ها احتمالا کمی دیرتر به بازار می‌آیند. گرمن می‌گوید اپل گاهی اوقات مک‌های جدید خود را در ماه نوامبر عرضه کرده است. برای مثال مک‌بوک پرو 16 اینچی در سال 2019 و اولین مک‌های M1 در سال 2020 در ماه نوامبر معرفی شدند.

عرضه مک اواس ونتورا در هفته آخر اکتبر

گرمن همچنین دوباره اظهار داشته که اپل در حال کار روی مک مینی جدیدی با تراشه M2 است. این شرکت آخرین بار این دستگاه را در سال 2020 با تراشه M1 آپدیت کرد. به باور این خبرنگار، کوپرتینویی‌ها در ماه اکتبر رویدادی برگزار نمی‌کنند. در عوض این محصولات در وب‌سایت اپل معرفی خواهند شد.

خبرنگار بلومبرگ می‌گوید: «فکر می‌کنم اپل برگزاری یک رویداد دیگر را به خاطر این که با رونمایی‌های متداولی روبرو هستیم، لغو کرده است. این به‌روزرسانی‌ها محدود به چند ارتقای سخت‌افزاری در کنار طراحی‌های تکراری هستند. عامل بعدی: اپل احتمالا انرژی تیم بازاریابی خود را برای معرفی هدست Reality Pro در سال آینده ذخیره می‌کند.»

«کریگ فدریگی»، مدیر ارشد نرم‌افزارها و «گرگ جازویاک»، مدیر ارشد بازاریابی اپل قرار است در تاریخ 3 آبان در رویداد زنده فناوری وال استریت ژورنال صحبت کنند. پس این احتمال وجود دارد که آن‌ها در این مراسم اشاره‌ای به مک اواس ونتورا و iPadOS 16 داشته باشند. همچنین به نظر می‌رسد که همزمان با عرضه این دو سیستم عامل، آپدیت iOS 16.1 هم در دسترس کاربران قرار بگیرد.