جستجوی ترکیبی گوگل

سرفصل های محتوا

قابلیت مولتی سرچ گوگل با کمک هوش مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از گوگل لنز بتوانند به طور همزمان از متن و تصویر برای جستجو استفاده کنند.

 جستجوی ترکیبی جدید گوگل با کمک هوش مصنوعی امکان جستجوی متن و تصویر به صورت همزمان را فراهم می کند. هم اکنون کاربران آمریکایی می‌توانند نسخه بتای این قابلیت را با کمک متن انگلیسی استفاده کنند.

 به گفته گوگل به زودی این قابلیت در دسترس دیگر کاربران نیز قرار خواهد گرفت. این ویژگی با هدف جستجوی خرید محصولات با کمک گوگل لنز طراحی شده است. به طوری که کاربران می توانند برای خرید یک محصول با رنگ متفاوت عکس گرفته و با جستجو در قسمت متن و تایپ کردن عبارت رنگ سبز، آن محصول را با رنگ متفاوت جستجو کرده و مشاهده کنند.

ساندرا پیچآر مدیرعامل گوگل نیز پیش از این از توسعه هوش مصنوعی گوگل با هدف افزایش تجربه کاربری خبر داده بود. این قابلیت مولتی سرچ گوگل در برنامه گوگل و در بخش لنز دوربین قرار دارد با اسکرین شات از روی سوژه مورد نظر کاربر می تواند با کشیدن نمایشگر به سمت بالا و زدن روی دکمه + متن مورد نظر را برای افزودن جستجو اضافه کند. گوگل در وبلاگ خود طی پستی اعلام کرد در آینده این ویژگی با کمک هوش مصنوعی MUM و دیگر مدل های هوش مصنوعی به کاربران کمک خواهد کرد تا در شرایط بحران اطلاعات موثرتری را دریافت کنند.